reklama
  • Krzysztof Ciebiada Sejm

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w Kutnie

W związku z rozpoczęciem budowy ulicy Ekonomicznej (odgałęzienie od ul. Intermodalnej) w dniu 17 lipca (poniedziałek) w tym rejonie wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Roboty budowlane w ulicy gruntowej będą obejmowały wykonanie:

– sieci wodociągowej,
– sieci kanalizacji sanitarnej,
– sieci kanalizacji deszczowej,
– oświetlenia,
– drogi o długości ok. 600 m i szerokości 7 m. oraz jednostronnego chodnika.

- R E K L A M A -

Przedmiotowa droga połączy ulicę Intermodalną z ul. Okólną, zapewniając dojazd do budowanej aktualnie fabryki Newly Weds Foods oraz pozostałych terenów inwestycyjnych wzdłuż DK 92. 

To kolejna z ośmiu ulic, które zostaną przebudowane w ramach dużej inwestycji drogowej, realizowanej przez miasto. Obecnie roboty trwają na gruntowych ulicach Kucieńskiego i Polnej. W dalszej kolejności rozpocznie się budowa sąsiadujących ulic Gliszczyńskiego i Kostki Gadomskiego, zamykające ten kwartał ulic na osiedlu Łąkoszyn. Do przebudowy pozostają jeszcze Sklęczkowska Bis i Odlewnicza w rejonie dzielnicy przemysłowej oraz ul. Zimowa na osiedlu Dybów. 

- R E K L A M A -

Koszt budowy i przebudowy tych ulic to prawie 27 700 000 złotych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 złotych.

(UM Kutno)

Nie przegap: