Ruszył sezon dożynkowy. Gmina Strzelce dziękuje za tegoroczne plony [ZDJĘCIA/WIDEO]

Gmina Strzelce zainaugurowała dziś dożynkowy sezon w powiecie kutnowskim. Przygotowano wiele atrakcji, które potrwają do późnych godzin.

- R E K L A M A -

Dożynki gminne w Strzelcach rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Trójcy w Strzelcach. Następnie liczny korowód dożynkowy przeszedł na tereny przy Urzędzie Gminy w Strzelcach. Tam nastąpiło wręczenie chleba i wieńców, były też okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał wójt gminy Strzelce Tomasz Grabowski, poseł Tadeusz Woźniak i członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła.

Później na scenie pojawili się artyści ludowi z zespołów „Strzelce” oraz „Klonowianki”. W części artystycznej występują dzieci z gminnego przedszkola w Strzelcach, przewidziano także koncerty zespołów: Spontan, La Maro i Łukash. Do godziny 24:00 trwać będzie z kolei dyskoteka z dj’em.

- R E K L A M A -

Organizatorzy przygotowali ponadto wiele atrakcji. Nie brakuje stoisk Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie odbywa się prezentacja potraw. Są także strażacy z Długołęki, Muchnic Nowych oraz Strzelec, którzy prezentują wozy i strażacki sprzęt. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest bufet, są także dmuchańce.

Warto dodać, że przed rozpoczęciem dożynek klub motocyklowy „Boruta” MC Poland zorganizował zbiórkę krwi Motoserce 2022.

- R E K L A M A -

Zobaczcie zdjęcia i wideo z dożynek gminnych w Strzelcach 2022:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: