reklama
reklama

Ruszyła kolejna kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków w Kutnie [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się dziewiętnasta edycja kwesty na ratowanie starych zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Swoją cegiełkę do akcji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej dołożyć będzie można także jutro, 1 listopada.

- R E K L A M A -

Organizatorem kwesty jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Na kutnowskim cmentarzu kwesta trwa 31 października w godzinach 10.00 – 15:00 i 1 listopada w godzinach 8.00 – 15:00. Jutro, 1 listopada pieniądze będą zbierane także na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach.

Dziś na cmentarzu parafialnym w Kutnie z puszkami można było zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Wszystkim przyświeca ten sam cel – pomoc w odnowieniu zabytkowych nagrobków, a tych nie brakuje na kutnowskiej nekropolii. Jak mówią przedstawiciele TPZK, w większym lub mniejszym zakresie pilnych interwencji remontowych lub konserwacyjnych wymaga na cmentarzu parafialnym ok. 40 starych grobów.

- R E K L A M A -

Ostatnio dzięki ofiarności mieszkańców Kutna i regionu TPZK zakończyło I etap prac przy Kaplicy Grobowej Rodziny Oyrzanowskich, najbardziej okazałego obiektu na kutnowskiej nekropolii z 1901 roku.

– Odrestaurowane groby niech będą dla nas wszystkich powodem do dumy, zarazem wymownym przykładem poszanowania pamiątek przeszłości naszej „małej ojczyzny”. Efekty prowadzonych kwest widać na kutnowskiej i krośniewickiej nekropolii. Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców Kutna i Krośniewic o wsparcie naszych wspólnych działań na rzecz ratowania starych nagrobków na kutnowskiej i krośniewickiej nekropolii. Liczy się każda złotówka… – mówią przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- R E K L A M A -

Koordynatorkami kwesty są w Kutnie – Elżbieta Żółtowska, sekretarz zarządu TPZK, w Krośniewicach – Julita Szczepankiewicz, członkini zarządu TPZK.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia kwesty w Kutnie:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: