reklama
  • Tomasz Rzymkowski Sejm

Ruszyła największa tego typu inwestycja w Kutnie od kilkudziesięciu lat!

Ruszyła największa inwestycja w infrastrukturę energetyczną w Kutnie od kilkudziesięciu lat.  Trwa wymiana starych sodowych opraw oświetleniowych na nowe LED-owe. Modernizację oświetlenia ulicznego przeprowadza przedsiębiorstwo ELTAST sp. z o.o. z Radomia. Łącznie w Kutnie zainstalowanych będzie ponad 4000 opraw zlokalizowanych przy ulicach i w parkach.

- R E K L A M A -

Koszt inwestycji to prawie 8 000 000 złotych. Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, co przy rosnących kosztach energii jest niezmiernie ważne dla miejskiego budżetu.

Według założeń koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia miasta mają spaść o prawie 75%. Tak wynika z przygotowanej wcześniej dokumentacji. Zamiast ponad 2442 megawatogodzin, zużywanych będzie jedynie niespełna 600 megawatogodzin. Do tego dochodzą jeszcze czynniki ekologiczne, bo dzięki zmniejszeniu zużycia energii, miasto przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że Kutno jako jedyne miasto w województwie łódzkim pozyskało pieniądze z WFOŚGiW na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek.

Wymiana opraw oświetleniowych ma zostać zrealizowana w trakcie najbliższych sześciu miesięcy. Równolegle sprawdzamy stan techniczny słupów na których zamontowane są oprawy oświetleniowe. Wszelkie usterki będą sukcesywnie usuwane.

(Źródło: UM Kutno)

Nie przegap: