Ruszyła ważna inwestycja w centrum Kutna, Zielona Oś zyska istotne połączenie (ZDJĘCIA)

W Kutnie ruszyła budowa długo oczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy ulicę Jana Pawła II z Zieloną Osią Miasta. To istotne przedsięwzięcie, realizowane przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego, ma na celu poprawę infrastruktury rowerowej i zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa mieszkańców poruszających się na dwóch kółkach.

- R E K L A M A -

— Rozpoczęła się budowa bardzo ważnego fragmentu ścieżki rowerowej, który dla rowerzystów utworzy połączenie ulicy Jana Pawła II z Zieloną Osią Miasta. Inwestycja nie jest nasza, prowadzi ją Związek Gmin Regionu Kutnowskiego, który otrzymał na ten cel dofinansowanie — komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Dzięki inwestycji, dla rowerzystów utworzy się połączenie ulicy Jana Pawła II z Zieloną Osią Miasta. Budowa ścieżki rowerowej to jednak nie jedyne zadanie w ramach tego projektu. W planach jest również remont chodnika po drugiej stronie ulicy Jana Pawła II oraz przy Alei ZHP. Dzięki tym pracom poprawi się również jakość infrastruktury dla pieszych, co przyczyni się do podniesienia ogólnego standardu komunikacji w tej części miasta.

- R E K L A M A -

Urzędnicy apelują do mieszkańców o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami, które mogą wystąpić w trakcie realizacji inwestycji.

Ścieżka rowerowa łącząca kluczowe punkty miasta to krok w stronę zrównoważonego rozwoju i promocji ekologicznych środków transportu. Dzięki niej mieszkańcy Kutna będą mogli bezpieczniej i wygodniej poruszać się po mieście, co z pewnością wpłynie na poprawę jakości życia w Kutnie.

fot. UM Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: