Rywalizowali o puchar komendanta wojewódzkiego policji [ZDJĘCIA]

Za nami Powiatowy Etap Turnieju dla uczniów „O puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi”. Uczniowie ze szkół średnich z terenu Powiatu Kutnowskiego rywalizowali w powiatowych eliminacjach na hali sportowej I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.

- R E K L A M A -

W etapie powiatowym wzięła udział młodzież z czterech szkół średnich tj.: I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, ZSCKR im. M. Rataja w Mieczysławowie oraz ZS nr. 1 im. St. Staszica.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności uczestnicy przystąpili do testu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie składającego się z 30 pytań. Następnie przystąpiono do testu sprawnościowego. Na torze sprawdzianu był m.in.: skok przez skrzynie, rzut piłką lekarską czy bieg przez płotki. W komisji konkursowej znalazły się 3 osoby: p.o. Zastępca Naczelnika Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, dzielnicowy oraz dyrektor I LO w Kutnie. W powiatowym etapie rywalizowały cztery drużyny, każda składająca się z dwóch uczennic i dwóch uczniów.

- R E K L A M A -

– Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników powiatowego etapu turnieju dla uczniów „O puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi”. Jestem z Was niezwykle dumny bowiem o zwycięstwie decydowały sekundy na torze sprawdzianu i minimalne ilości punktów w teście. To pokazuje jak ogromną wiedzę posiadacie w temacie bezpieczeństwa. Jeszcze raz gratuluje i życzę powodzenia w finale wojewódzkim. Mam nadzieję, że puchar komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi będzie w naszym powiecie! – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Wyniki:

- R E K L A M A -

I miejsce – I Liceum Ogólnokształcącego im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie,
II miejsce – II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie,
III miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie.

Zwycięska drużyna w dniu 22 marca zaprezentuje powiat kutnowski w finale wojewódzkim.

– Współpraca przedstawicieli poszczególnych instytucji, organów administracji publicznej oraz placówek oświatowych zaowocowała realizacją konkursu promującego pracę w mundurze oraz przyczyniła się do spopularyzowania zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalania zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz propagowania zasad fair–play podczas rywalizacji sportowej – dodaje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: