Rząd planuje zaszczepić przeciwko COVID-19 wszystkich chętnych do końca sierpnia

Wykonaliśmy 6 mln szczepień przeciw COVID-19; do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień; do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Nasz Narodowy Program Szczepień to coś więcej niż tylko rządowy program. To jest egzamin. To jest jednocześnie egzamin z odpowiedzialności, egzamin ze sprawności działania struktur państwa, z naszych zdolności mobilizacyjnych, z naszych zdolności organizacyjnych” – mówił szef rządu podczas konferencji na Stadionie Narodowym.

- R E K L A M A -

Jak przypomniał, rząd obiecał na początku roku, że wykona 6 milionów szczepień do końca I kwartału. „I właśnie dzisiaj, tuż przed końcem I kwartału to sześciomilionowe szczepienie zostaje wykonane” – poinformował premier. „Do końca Ii kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce” – dodał szef rządu.

„Ten program jest programem, od którego zależy szybki powrót do tego, za czym wszyscy tęsknimy – powrót do tej normalności sprzed COVID-19” – oświadczył Morawiecki.

- R E K L A M A -

źródło: PAP / autor: Grzegorz Bruszewski

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: