Rząd wsparł powiat kutnowski. Poseł Woźniak: Zawsze zabiegam o środki dla naszego regionu

Gmina Dąbrowice i Gmina Krzyżanów otrzymały od rządu 1 694 105 zł na remont i budowę nowych dróg. Zadowolenie z kolejnego rządowego wsparcia dla naszego regionu nie ukrywa poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. „Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas” – mówi kutnowski parlamentarzysta.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że rząd Zjednoczonej Prawicy przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). W naszym regionie zrealizowane zostaną dzięki temu dwie inwestycje:

- R E K L A M A -

Gmina Dąbrowice otrzyma 1 315 537,00, które przeznaczy na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Baby.

Gmina Krzyżanów otrzyma 378 568,00, które przeznaczy na przebudowę drogi gminnej relacji Krzyżanów – Konary w gminie Krzyżanów.

- R E K L A M A -

„Zawsze zabiegam o środki dla naszego regionu i staram się pomagać każdej gminie, jeżeli się do mnie zwróci po pomoc. Z przyznanych środków w obecnej puli cieszę się tym bardziej, iż otrzymały je gminy bliskie mojemu sercu, w których w latach 1990–2005 byłem wójtem” – komentuje poseł Tadeusz Woźniak.

Jak podkreśla poseł Woźniak, dzięki środkom przekazanym przez rząd w naszym regionie udało się do tej pory zrealizować m.in. przebudowę drogi powiatowej nr 2142E relacji Kutno – Łanięta – Kąty na odcinku w obrębie geodezyjnym Gołębiew, przebudowę dróg gminnych nr 102109E na odcinku od drogi gminnej nr 102111E do drogi gminnej nr 102113E w miejscowościach Suchodoły i Wychny oraz drogi gminnej nr 102113E na odcinku od drogi gminnej nr 102109E do skrzyżowania z drogą gminną nr 102830E w miejscowości Wychny gm. Krośniewice” czy przebudowę drogi gminnej Nr 102104E na odcinku od drogi gminnej nr 102106E w kierunku wschodnim w miejscowości Szubina, gm. Krośniewice wraz z odwodnieniem.

- R E K L A M A -

RFRD – program, który zmienia oblicze polskich dróg

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już 336 731 592,63 zł.

Więcej informacji na temat RFRD możesz znaleźć tutaj.

Inwestycje bliskie ludziom

„Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju powiatu kutnowskiego” – komentuje Tadeusz Woźniak.

Parlamentarzysta podkreśla, że oprócz wsparcia z RFRD nasz region otrzymał także wcześniej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środki na inwestycję, której przedmiotem jest przebudowa i rozbudowa budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z.o.o z przeznaczeniem na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz część Bloku Operacyjnego wraz z kompletnym wyposażeniem.

W ramach przedmiotowej inwestycji przewidziano wykonanie prac w branży: architektonicznokonstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, teletechnicznych, instalacji gazów medycznych.

własne / informacja prasowa biura poselskiego

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: