Rządowe wsparcie dla Kutna i powiatu kutnowskiego. Będą remonty dróg [ZDJĘCIA]

Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja na której Przemysław Błaszczyk Senator RP, Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Magdalena Krupińska-Kotulska Wicestarosta oraz Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego przedstawili wyniki naborów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. Na konferencji obecny był także Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce.

- R E K L A M A -

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych Powiat Kutnowski otrzymał 3 628 082,00 złotych.  Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazło się Miasto Kutno które otrzyma 1 348 200,00 złotych oraz Gmina Krzyżanów, która otrzyma 281 285,00 złotych. Wyremontowana zostanie także droga powiatowa na terenie Gminy Kutno Głogowiec – Niedrzew i na tę inwestycję otrzymano 1 998 587,00 złotych.

– Pozytywnie zostały zakwalifikowane trzy z wniosków, w tym wniosek Powiatu Kutnowskiego  na remont 6 kilometrów drogi Powiatowej Głogowiec-Niedrzew. Kolejnym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem jest wniosek Miasta Kutna na przebudowę ulicy Bocznej oraz Czereśniowej. Trzecim wnioskiem pozytywnie zakwalifikowanym w tym naborze jest wniosek Gminy Krzyżanów na remont drogi gminnej o numerze 102019E na terenie Gminy. Jesteśmy bardzo zadowoleni bowiem inwestycje wzbogacą już bogaty zakres inwestycyjny na ten rok. Powiat Kutnowski w tym roku planuje zmodernizować i wyremontować drogi za łączną kwotę aż 17 milionów złotych. Jesteśmy także w trakcie rozpatrywania wniosków w naborze uzupełniającym – mówił Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

– Kolejne środki dla samorządów na infrastrukturę drogową to już tysiące kilometrów dróg gminnych i powiatowych, które udało się wyremontować. Gratuluję Powiatowi Kutnowskiemu za tak skuteczne pozyskiwanie środków i modernizowanie dróg. Na terenie gminy Strzelce to ponad 40 kilometrów wyremontowanych dróg. To pokazuje jak duży jest zakres zmian i inwestycji. Cieszę się, że powiat cały czas się rozwija. Wczoraj natomiast obecny byłem na konferencji z udziałem Pana Wojewody i Pana Marszałka podczas której rozmawialiśmy o połączeniach autobusowych. W Powiecie Kutnowskim takie połączenia są realizowane, a to także uzupełnienie wykluczenia komunikacyjnego. To dobre działania i życzę szybkiej realizacji – mówił Senator RP Przemysław Błaszczyk .

– Ogromnie się cieszymy bowiem efekty remontów i zmiany na lepsze widać gołym okiem przez ilość wyremontowanych kilometrów dróg. Bardzo ważne jest dla nas, by mieszkańcom powiatu jeździło się lepiej i bezpieczniej – dodała Wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska.

- R E K L A M A -

– Tak jak powiedział Pan Senator, ważne są też połączenia autobusowe. W tym roku mamy aż 13 linii autobusowych i aż 3 przewoźników, by mieszkańcy Powiatu mogli jeszcze łatwiej przemieszczać się co jest dla nich ogromnym ułatwieniem. Uzyskana kwota dopłaty na linie autobusowe w 2023 roku to aż 3 579 810,00 złotych! Jest to kwota przeznaczona na 1 193 270,00 wozokilometrów. To po raz pierwszy taka sytuacja w historii. Rozkład jazdy dostępny jest https://bip.powiatkutno.eu/dokumenty/14291 – dodaje Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– Bardzo dziękuję Panie Senatorze i Panie Starosto. Ja w imieniu swoim i mieszkańców gminy Strzelce bardzo dziękuję za te inwestycje drogowe, które są czynione na ternie Gminy Strzelce, tak jak Pan Senator powiedział. To bardzo cieszy, że możemy jeździć po coraz lepszych drogach – mówił Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: