Wiadomości KutnoKutnoSą chętni na przebudowę Placu Wolności! "Cena raczej do przyjęcia"

Są chętni na przebudowę Placu Wolności! „Cena raczej do przyjęcia”

Dwie firmy chcą przebudować Plac Wolności. Informacją o otwarciu ofert podzielił się w mediach społecznościowych Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Reklama -

Dziś otworzyliśmy oferty na przebudowę Placu Wolności. Wpłynęły dwie oferty: Unibet z Bielska Podlaskiego za 31.888.000 zł i konsorcjum MCC i firmy Molewski za 32.680.000 zł. Cena raczej do przyjęcia. Po zbadaniu ofert podejmiemy decyzję, mam nadzieję pozytywną, o realizacji zadania – poinformował J. Boczkaja.

- Reklama -

Przypomnijmy, miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 28 881 314,33 zł brutto.

Zagospodarowanie Placu Wolności i Rynku Zduńskiego zakłada wyrównanie poziomu przestrzeni Placu Wolności do poziomu ul. Królewskiej, przywracając w ten sposób historyczny układ przestrzeni miejskiej. Będzie to możliwe dzięki utworzeniu wielofunkcyjnego budynku na obszarze dotychczasowego parkingu. Obiekt ten będzie łączyć funkcję otwartego garażu z funkcją placu miejskiego oraz towarzyszących mu obiektów usługowych.

- Reklama -

Inwestycja obejmować będzie również zagospodarowanie Rynku Zduńskiego oraz ulicy Teatralnej w postaci wykonania nowej nawierzchni z płyt kamiennych, elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, oświetlenie) oraz fontanny.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: