Samoobsługowy magazyn we Wrocławiu – jak wynająć i o czym pamiętać?

Usługa self storage adresowana jest do wszystkich osób prywatnych oraz firm, którym brakuje miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Magazyny samoobsługowe z powodzeniem funkcjonują w największych miastach w Polsce – w tym we Wrocławiu.

- R E K L A M A -

Magazyn samoobsługowy – co można w nim przechowywać?

Eksperci z Kangu Self Storage przypominają, że decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem firmy świadczącej tego typu usługę. Każda z nich ma w tym zakresie własne zasady, niemniej zwykle zabronione jest przechowywanie m.in. żywych organizmów, szybko psujących się produktów oraz przedmiotów, których posiadanie jest nielegalne i stwarza zagrożenie dla otoczenia.

- R E K L A M A -

Klienci indywidualni trzymają w magazynach rzeczy osobiste, książki, sprzęt sportowy czy meble. Dla firm natomiast jest to idealne miejsce do magazynowania towarów czy archiwalnych dokumentów. Remont, przeprowadzka, zmiana firmowej siedziby, dłuższy wyjazd – w takich sytuacjach doskonale sprawdza się magazyn do wynajęcia. Wrocław ma pod tym względem bardzo bogatą ofertę.

Magazyn samoobsługowy we Wrocławiu – jak go wynająć?

- R E K L A M A -

Procedury związane z wynajęciem magazynu przebiegają nieco inaczej w zależności od operatora usługi. Przeważnie nie trzeba wcześniej dokonywać rezerwacji online. Wystarczy zgłosić się do biura obsługi klienta i podpisać umowę – o ile rzecz jasna wybrana przez klienta powierzchnia jest w danym momencie dostępna. Formalności załatwiane są od ręki. Na cenę najmu wpływają dwa kluczowe czynniki, a mianowicie czas trwania umowy oraz powierzchnia magazynu. We Wrocławiu średnia stawka za wynajem boku o powierzchni  1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto miesięcznie – taki metraż bardzo często w zupełności wystarcza indywidualnym klientom. Przy dłuższym okresie najmu przeważnie udzielane są rabaty. Umowę można rozwiązać w dowolnym momencie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, aby ją przedłużyć, o ile zajdzie taka konieczność.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: