Samorządowcy z Kutna i okolic na obchodach 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA]

W niedzielę 16 kwietnia w Warszawie odbyły się uroczystości związane z 13. rocznicą katastrofy smoleńskiej. W stolicy pojawili się między innymi samorządowcy z powiatu kutnowskiego, którzy są związani z Prawem i Sprawiedliwością.

- R E K L A M A -

W Warszawie pojawili się między innymi starosta kutnowski Daniel Kowalik, senator Przemysław Błaszczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, członkowie Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski i Marek Kubasiński, wicestarosta kutnowski Magdalena KrupińskaKotulska, burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska, wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny czymiejscy radni z Kutna Bartosz Czechowski, Robert Stępniewski i Michał Łucki.

W programie obchodów 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej znalazły się między innymi msza św. w intencji Ofiar katastrofy w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie, Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie oraz złożenie wieńców pod pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, msza św. w intencji Ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie (Świętojańska 8) i Marsz Pamięci z katedry pod Pałac Prezydencki. Nie zabrakło także przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, brata śp. Lecha Kaczyńskiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

- R E K L A M A -

– Od momentu tragedii smoleńskiej, od tego czarnego dnia minęło 13 lat. To długi okres w życiu człowieka, ale również w wymiarze historycznym. W ciągu ostatnich 13 lat historia zmieniała bieg, ale spójrzmy na to wszystko, co się wydarzyło z perspektywy tej tragedii – mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas obchodów XII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

I dodawał: „Powstała masa kłamstw m. in. o rzekomej kłótni na lotnisku. Później pojawiły się inne kłamstwa dot. tego, że my tę tragedię chcemy wykorzystać do celów politycznych. Dlaczego po krótkim okresie zjednoczenia i żałoby przyszło takie podzielenie? Później przyszły próby wyjaśnienia tego, co się stało pod Smoleńskiem i tego podjął się Pan Minister Macierewicz i za to mu dziękuję. Dziękuję za żelazną wolę i za to, że się nie cofnął. Walka Ukraińców zadziwia cały świat. Dużą pomoc Ukrainie udzieliła Polska, USA i Wielka Brytania. W sprawie Ukrainy chce stawiać się Putin przed Międzynarodowy Trybunał Karny – niestety w sprawie Katastrofy Smoleńskiej nie jest to tak intensywne działanie”.

- R E K L A M A -

Zdjęcia nadesłane

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: