reklama
reklama

Seniorzy mogą przyjąć trzecią dawkę szczepionki, UM Kutno zapewnia transport

Kutnowski Urząd Miasta cały czas jest gotowy do pomocy przy transporcie osób na szczepienia przeciwko COVID-19. Przypomnijmy, że od września w całej Polsce można się już przyjmować trzecią dawkę szczepionki. Jest ona zalecana dla seniorów, medyków i osób z niską odpornością.

- R E K L A M A -

Na ten moment wszystkie osoby urodzone w 1971 roku lub wcześniej, będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Osoby decydujące się na dawkę przypominającą otrzymają preparat firmy Pfizer.

Przypominamy, że dowozy do punktów szczepień realizowane są od początku funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień.

- R E K L A M A -

– Dysponujemy profesjonalną pomocą ratowników medycznych oraz pojazdami specjalistycznymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Aby pomoc była profesjonalna zakupiony został wózek inwalidzki, dzięki któremu osoby starsze bądź mające problemy z poruszaniem mogą być transportowane w sposób bezpieczniejszy i dla nich samych bardziej komfortowy – informuje Adam Sztonderski, koordynator ds. szczepień.

Transport na szczepienie jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu (24) 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

- R E K L A M A -

W ramach akcji dowozów na szczepienia przeciwko COVID-19 uruchomione zostały zespoły transportowe przy ogromnym wsparciu OSP Dąbrowszczak i MOPS Kutno, a także w niektórych przypadkach przy pomocy Staży Miejskiej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie.

źródło: UM Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: