Seria obywatelskich ujęć w regionie. Komendant i starosta podziękowali mieszkańcom [ZDJĘCIA]

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Dariusz Walichnowski wraz z przedstawicielami samorządów podziękował osobom, które dokonały obywatelskich ujęć w ostatnim czasie na terenie powiatu kutnowskiego. Każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz przestrzeni publicznej.

- R E K L A M A -

7 września 2022 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się nietypowe spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Dariusz Walichnowski podziękował mieszkańcom za obywatelskie ujęcia sprawców przestępstw. W spotkaniu wzięli również udział Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak, Wójt Gminy Strzelce Tomasz Jakubowski oraz Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski.

Przedstawiciele samorządów pojawili się z uwagi na fakt, iż to właśnie na ich terenie obywatele dokonali ujęć przestępców i tym samym chcieli również podziękować za tak wzorową i godną naśladowania postawę. Szef kutnowskiej komendy podkreślił, jak ważne jest dla Policji każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności. Słowa podziękowania i gratulacje płynęły również od przedstawicieli samorządów, którzy podkreślali, że taka postawa buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

- R E K L A M A -

Jak mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, taka obywatelska postawa powinna być  przykładem dla innych.

„Pamiętajmy o tym, że  jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, dokonuje na naszych oczach przestępstwa poinformujmy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dziękujemy za czujność, gratulujemy zaangażowania oraz obywatelskiej odwagi” – dodaje E. Machnik.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: