Seria potrąceń na przejściach dla pieszych! Trzy osoby ranne, policja apeluje (ZDJĘCIA)

Policjanci apelują o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj w powiecie kutnowskim doszło do trzech potrąceń na pasach. Pamiętajmy wszyscy powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów.

Przejście dla pieszych powinno być bezpiecznym miejscem, gdzie piesi mogą swobodnie przejść przez jezdnię. Niestety z różnych przyczyn dochodzi w tych rejonach do niebezpiecznych zdarzeń, które w konfrontacji pieszego z samochodem niejednokrotnie kończą się tragedią.

- R E K L A M A -

Jak mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno, tylko wczoraj 23 grudnia 2020 roku w Kutnie doszło do trzech potrąceń pieszych na pasach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych ok 6.45 w Kutnie przy ul. Narutowicza. Kierująca samochodem nissan note kobieta potrąciła przechodzącą przez przejście 45 -letnią kobietę, która z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Kolejne potrącenie miało miejsce w Żychlinie ok godz.13.40 przy ul. Traugutta, gdzie kierujący renult scenic potrącił na oznakowanym przejściu 71-letnią kobietę. Trzecie zdarzenie miało miejsce w Kutnie ok godz. 16.35 na ul. Chodkiewicza. W tym zdarzeniu kierujący pojazdem vw polo potrącił 13 -letniego chłopca przechodzącego przez pasy. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nie było osób śmiertelnych.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy aby przejścia dla pieszych były bezpieczne, uczestnicy ruchu drogowego muszą włączyć myślenie, przewidywać konsekwencje i kierować się zasadą ograniczonego zaufania na drodze!

Przypominamy, że kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się, że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Zabrania się również pieszemu  wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Kierującym przypominamy, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, w celu przepuszczenia niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest rażącym wykroczeniem w ruchu drogowym oraz ogromnym zagrożeniem dla pieszych, Ważne również aby każdy po zmroku przemieszczając się ulicami miasta, posiadał elementy odblaskowe!

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

ZDJĘCIA Z POTRĄCENIA PIESZEJ PRZY UL. NARUTOWICZA:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: