reklama

Sezon na motocykle w pełni. Ważny apel policjantów z Kutna

Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Przejażdżki na jednośladach to niewątpliwa przyjemność i duża frajda pod warunkiem, że pamięta się o zasadach bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Należy zatem pamiętać o obowiązku zakładania kasku ochronnego oraz założeniu odpowiedniego ubioru podczas jazdy motocyklem.

Dzięki tym elementom wyposażenia motocyklisty podczas upadku, utraty równowagi na drodze, obrażenia mogą być mniej dotkliwe. Podstawą bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie.

- R E K L A M A -

Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

Jak podaje KPP Kutno, w 2019 roku na terenie powiatu kutnowskiego w okresie od kwietnia do września doszło do 11 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, w wyniku których jedna osoba zginęła, a 7 osób zostało rannych.

- R E K L A M A -

„Apelujemy, więc do motocyklistów o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: