Pogoda w poniedziałek może gwałtownie się zmienić. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które przyniosą nad Kutno i okolice ulewy, porywy wiatru do 80 km/h oraz lokalne opady gradu.
Mieszkańcy Kutna i całego powiatu kutnowskiego powinni dziś zwrócić szczególną uwagę na prognozy pogody. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które obowiązuje w poniedziałek, 27 lipca, od godziny 10:00 do 17:00.
Synoptycy prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu od 15 do 20 mm oraz porywy wiatru osiągające około 80 km/h. Lokalnie może również wystąpić grad. Według prognoz komórki burzowe będą przemieszczać się z zachodu na wschód.
Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80 procent. IMGW apeluje o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących komunikatów pogodowych.





