reklama
reklama

Skatował psa kijem, połamał mu żebra. Policja zatrzymała 32-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad psem. O zdarzeniu stróże prawa dowiedzieli się od świadka, który nie był obojętny na cierpienie zwierzęcia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 maja 2020 roku w miejscowości Dobrzelin. Wtedy to dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek, że była świadkiem jak mężczyzna uderza psa drewnianym kijem.

- R E K L A M A -

O całym zdarzeniu poinformowała również stowarzyszenie „Cztery Łapy” działające na terenie Żychlina. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie, ustalili, że zgłaszająca widziała, jak mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu znęca się nad psem uderzając go kilkukrotnie kijem. Pies, nad którym znęcał się mężczyzna należał do jego konkubiny i to nie był pierwszy raz kiedy w tak okrutny sposób traktował psa.

Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 32 – letni mężczyzna był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

10 maja 2020 roku usłyszał zarzut za znęcanie się na zwierzęciem. Pies został przekazany przedstawicielom stowarzyszenia „Cztery Łapy”, którzy zaopiekowali się nim i przewieźli zwierzę do weterynarza celem udzielenia mu pomocy. Zwierzę miało połamane dwa żebra i otwartą ranę głowy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: