Skontrolowali prawie 600 kierowców, wpadło… dwóch. Jeden miał ponad 2,5 promila

Kutnowscy policjanci podsumowali wczorajsze działania pn. „Trzeźwość”. Wzmożone kontrole miały na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów.

- R E K L A M A -

Nietrzeźwi kierowcy stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wychodząc na przeciw kutnowscy policjanci włączyli się w działania „Trzeźwość”. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości odbywały się przez całą wczorajszą dobę w różnych punktach na terenie powiatu kutnowskiego.

Na blisko 600 kierujących poddanych badaniom na zawartość alkoholu, funkcjonariusze ujawnili jednego kierującego po spożyciu alkoholu, oraz jednego nietrzeźwego kierującego. 49-letni kierujący oplem został zatrzymany na jednej z ulic w Kutnie. Jak się okazało miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 49-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

- R E K L A M A -

Jak zapowiada kutnowska policja, wzmożone kontrole będą prowadzone cyklicznie. Od początku roku kutnowscy funkcjonariusze zatrzymali aż 102 kierujących po użyciu alkoholu, w tym ponad 60 kierujących w stanie nietrzeźwości.

– W dalszym ciągu apelujemy do kierujących o rozsądek i wyobraźnię! Prosimy by po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę. Włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia – mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: