reklama

Służby mundurowe w akcji przy cmentarzach w Kutnie – ZDJĘCIA

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących, którzy odwiedzają groby najbliższych. Do zadań mundurowych, zarówno policji jak i straży miejskiej, należy m.in. udrażnianie ruchu czy informowanie o pobliskich parkingach.

- R E K L A M A -

Funkcjonariuszy policji można spotkać również na terenie cmentarzy. Wskazówki prewencyjne dla kierujących w Dniu Wszystkich Świętych:

• Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!

- R E K L A M A -

• Pamiętaj — polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, należy stosować się do jego polecenia.

• Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

- R E K L A M A -

• Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

• Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

• Jeżeli tylko to możliwe udajmy się na cmentarze pieszo lub autobusami komunikacji miejskiej, a zaoszczędzimy sobie i innym stresów i problemów z parkowaniem.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie osobistym:

– Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki, odzież, rowery, itp. Obserwują również osoby oddalające się w celu nabrania wody lub wyrzucenia śmieci.

– Ta krótka chwila wystarczy, aby złodziej mógł dokonać kradzieży. Dlatego jeżeli oddalamy się tylko na chwilę, zabierajmy ze sobą swoją własność.

– Znajdując się w tłoku, torebkę miejmy przed sobą, najlepiej trzymając za pasek i przyciskając ją ręką do ciała.

– Nie wkładajmy portfeli i dokumentów do tylnych kieszeni spodni.

(KPP Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: