REKLAMA
środa, 10, sierpień 2022
REKLAMA

Śmierć w rozgrzanym aucie. Ważny apel policji w związku z upałami

W związku z upalnymi dniami i wysokimi temperaturami policjanci apelują o to, aby w rozgrzanych samochodach nie pozostawiać dzieci, starszych osób i zwierząt. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu w kraju doszło do strasznej tragedii.

poniżej dalsza część artykułu

W ubiegłym tygodniu w Szczecinie doszło do strasznego dramatu. W rozgrzanym aucie zginął 1,5 roczny chłopiec pozostawiony przez przypadek przez matkę. Po tym tragicznym zdarzeniu policjanci z całej Polski wystosowali ważny apel. Do mieszkańców zwracają się także mundurowi z Kutna.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

poniżej dalsza część artykułu

– Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji – komentuje podkomisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

poniżej dalsza część artykułu

– Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112 – apelują mundurowi.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

(Źródło: własne/KPP Kutno/o2.pl)

reklama

Warto przeczytać:

reklama