Śmiertelny wypadek w Kutnie. Nie żyje kobieta potrącona na przejściu dla pieszych [ZDJĘCIA]

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na ul. Grunwaldzkiej. Samochód osobowy potrącił wchodzącą na przejście dla pieszych 85-letnią kobietę. Pomimo wysiłków lekarzy, poszkodowana zmarła w szpitalu.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 15 lipca 2022 roku o godzinie 19.00 w Kutnie na ulicy Grunwaldzkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec Kutna kierujący seatem cupra potrącił wchodzącą na oznakowane przejście dla pieszych 85-letnią mieszkankę Kutna.

– Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Niestety pomimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła następnego dnia. Kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdu, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali policjanci – mówi asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- R E K L A M A -

Droga przez kilka godzin był całkowicie zablokowana. Na miejscu poza policją działania prowadził zespół ratownictwa medycznego oraz straż miejska, która kierowała ruchem.

Policja przypomina: pieszy ma pierwszeństwo na przejściu

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem już na etapie wkraczania na przejście.

– Kierujący powinien zwolnić i uważnie obserwować otoczenie, czy żaden pieszy nie zamierza wejść na przejście. Skutki potrącenia pieszego przez pojazd są bardzo poważne, a często tragiczne – komentuje R. Gwis.

Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: