reklama

Śmigłowiec nad Kutnem. Policja będzie kontrolować…

W województwie łódzkim kończą się zimowe ferie, w pięciu innych zaczynają. W takie weekendy zawsze na drogach panuje większy ruch. Z tego powodu między innymi nad Kutnem zobaczyć będzie można specjalny policyjny śmigłowiec.

Są tacy kierujący, u których pośpiech zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze a także dla samych siebie i swoich pasażerów często najbliższych członków rodziny.Policjanci aby skutecznie eliminować piratów drogowych i chronić przed nimi wszystkich innych podróżnych i pieszych przeprowadzają akcje z ziemi i powietrza.

- R E K L A M A -

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę ( 10 i 11 lutego) główne szklaki komunikacyjne biegnące przez teren województwa łódzkiego monitorowane będą z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. Sygnał z kamer przekazany będzie  do policjantów w radiowozach rozlokowanych w rożnych newralgicznych punktach gdzie funkcjonariusze  zatrzymywać będą kierowców, którzy popełnili wykroczenie.

Takie działania były już prowadzone i sprawdziły się. Najczęściej przyłapani na złamaniu prawa kierujący wypierali się nie widząc wcześniej na trasie podróży radiowozu. Zaskoczenie było tym większe kiedy okazało się, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera podczepiona do śmigłowca.

- R E K L A M A -

Policjanci zgodnie podkreślają, że  najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu jest drogówka. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

źródło: KWP Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: