REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

W sobotę ulicami Kutna przejdzie Orszak Trzech Króli

poniżej dalsza część artykułu

W najbliższą sobotę ulicami Kutna tradycyjnie przejdzie Orszak Trzech Króli. Parafia pw. św. Wawrzyńca zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Orszak wyruszy spod kościoła po mszy świętej, która rozpocznie się o 11:30.

poniżej dalsza część artykułu

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

poniżej dalsza część artykułu

Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.

własne / orszak.org

reklama

Warto przeczytać:

reklama