Sofa glamour do salonu

miłośnicy stylu glamour doskonale wiedzą jak ważne jest aby w aranżacji salonu wszystkie elementy do siebie pasowały. Dlatego przywiązują tak dużą uwagę do detali. Sofa glamour to jednak duży mebel. który w salonie odgrywa istotną rolę. Wybierając sofę w stylu glamour warto, abyśmy wybrali produkt, którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas.

- R E K L A M A -

Sofa glamour stylowa, czy nowoczesna.

Styl glamour jak chyba żaden inny łączy w sobie elementy tradycyjne, stylowe z nowoczesnymi. Czasami trafiamy na meble, które mają barokową formę, ale wykonane są z tworzywa sztucznego.

- R E K L A M A -

W zależności od tego czy chcemy aby w naszym salonie dominował styl nowoczesny, czy klasyczny powinniśmy wybrać taką sofę.

Sofa glamour nowoczesna może mieć prostą, geometryczną formę lub nieregularne zaokrąglone kształty, o tym, że jest w stylu glamour decydują tutaj dodatki.

- R E K L A M A -

Jednym z najważniejszych elementów sofy jest tapicerka. Tapicerka w sofach glamour powinna być luksusowa, elegancka. Dlatego w ostatnim czasie tak bardzo popularne stały się tkaniny welwetowe. Możemy znaleźć velvety z połyskiem, cieniujące się lub matowe. Do tkanin glamour będą też należały eleganckie szenile czy tkaniny boucle.

Dobrze kiedy nasza sofa glamour ma błyszczące dodatki. Złoto czy chrom odbijające światło na pewno dodadzą sofie looku glamour. Do takich dodatków należą nóżki i taśmy ozdobne, które można zastosować w niektórych modelach.

Sofa glamour stylowa, będzie odwoływała się do mebli klasycznych, to dzięki wybranym materiałom i dodatkom przeistoczyły ja w sofę glamour. Jako sofy glamour uważa się również sofy chesterfield, które z założenia wykonywane są jako sofy luksusowe i bardzo eleganckie.

Jeśli ponadto w sofie chesterfield zamiast guzików tradycyjnych użyjemy guzików kryształowych nasza sofa będzie wyglądała pięknie i na pewno będzie glam.

Fotel glamour mocny akcent w salonie.

Fotel glamour oczywiście może być kontynuacja zestawu wypoczynkowego. Może on jednak być też meblem zdecydowanie osobnym. Jeśli nie jest on elementem kompletu wówczas mamy zdecydowanie większą możliwość wyboru.

Jeśli chcemy aby nasz fotel był nowoczesny, wręcz minimalistyczny wówczas wybierzmy minimalistyczna formę na chromowanej złotej lub srebrnej podstawie. Drugą opcją jest wybranie zamiast fotela, krzesła glamour. Jeśli chcemy aby był bardziej klasyczny, stylowy wybierzmy bardziej “królewską” formę.

Stolik glamour kawowy

Stolik glamour to bardzo ważny mebel w salonie. To przy nim spędzamy znacząco sporo czasu, pijąc kawę, rozmawiając z rodziną z przyjaciółmi. Niewielkie spotkania z najbliższymi z reguły inicjujemy na wygodnej sofie i właśnie wtedy korzystamy z naszego stolika.

Stolik glamour powinien pasować do pozostałych mebli, elementów wyposażenia kolorem, stylem, materiałem z którego jest wykonany. W naszej aranżacji nie wszystko ma tworzyć komplet, ale ma ze sobą współgrać.

Wybierając stolik glamour powinniśmy również zastanowić się jak duży stolik jest nam potrzebny, czy może lepszym rozwiązaniem będzie zestaw stolików, który na co dzień nie zajmuje dużo miejsca a jest rozstawiany tylko wówczas kiedy jest potrzebny.

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: