reklama
reklama
reklama
reklama

Sołtysi z powiatu kutnowskiego świętują. Trwa impreza na zamku w Oporowie [ZDJĘCIA]

W Zamku w Oporowie w najlepsza trwają obchody powiatowego Dnia Sołtysa. Nie brakuje gratulacji, życzeń i wielu atrakcji, jakie przygotowało Starostwo Powiatowe w Kutnie.

- R E K L A M A -

Uroczystość organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kutnie rozpoczęła się od odśpiewania roty i przywitania przybyłych gości. Na sali nie brakowało oczywiście sołtysów, a także lokalnych samorządowców i parlamentarzystów. W Oporowie pojawili się między innymi przedstawiciele Sejmu i Senatu Tadeusz Woźniak, Joanna Lichocka, Marek Matuszewski i Przemysław Błaszczyk. Nie zabrakło także przedstawicieli władze wojewódzkich – Zbigniewa Linkowskiego, Roberta Baryły i Andrzeja Górczyńskiego.

– Dzień Sołtysa to wyjątkowe święto, podczas którego dziękujemy sołtysom za ich ciężką pracę na rzecz naszych społeczności. To wspaniała okazja, by poznać się lepiej i celebrować wspaniały dzień z naszymi sołtysami – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Następnie wręczono medale sołtysom z największym stażem w powiecie kutnowskim, a później wystąpiła gwiazda wydarzenia – Mateusz Mijal.

- R E K L A M A -

W programie są jeszcze także występy zespołów ludowych „Klonowianki”, „Strzelce”, „Krzyżanówek” oraz zespołu „Retro” z Wierzbia. Poza tym rozstrzygnięty zostanie konkurs „Najpiękniejsze Ekologiczne Sołectwo”, a także wręczone zostaną podziękowania zespołom ludowym, KGW, sponsorom i partnerom wydarzenia.

– Wystąpią zespoły ludowe z terenu Powiatu Kutnowskiego, wręczymy medale sołtysom o najdłuższej kadencji oraz rozstrzygniemy konkurs ,,Najpiękniejsze Ekologiczne Sołectwo” – zapowiada Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Zobacz zdjęcia:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: