Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie świętował ostatnio jubileusz 65-lecia istnienia. W uroczystościach wzięli udział między innymi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik oraz Radni Rady Powiatu Kutnowskiego Małgorzata Stępniewska i Paweł Ślęzak.
Obchody rozpoczęły się konkursem gastronomicznym pod hasłem „Weselny klimat”. Kolejnym punktem programu były biegi w Parku Wiosny Ludów – każdy uczestnik, który dotarł do mety, otrzymał pamiątkowy medal. Zwieńczeniem uroczystości był mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się radni z zespołem nauczycieli SOSW nr 1 oraz ich przyjaciółmi.
– Rozwój szkolnictwa specjalnego jest priorytetem dla Zarządu Powiatu Kutnowskiego już od kilku lat. Systematycznie inwestujemy w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, dążąc do poprawy warunków kształcenia i opieki. Obecnie stoimy przy nowoczesnym obiekcie sportowym, przy sali gimnastycznej, która w ostatnich latach przeszła gruntowną termomodernizację. Cieszy nas także rozszerzenie oferty edukacyjnej ośrodka. Wachlarz zajęć dydaktycznych i terapeutycznych znacząco się powiększył. Szczególnym powodem do dumy jest utworzenie przedszkola specjalnego na terenie placówki, co stanowi ważny krok w stronę kompleksowego wsparcia najmłodszych dzieci z niepełnosprawnościami – mówił Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.
(Powiat Kutnowski)

















