reklama

Specjalne nagrody dla wybitnych kutnian. Krzewią kulturę i historię Kutna (ZDJĘCIA)

Dwoje wybitnych kutnian zostało odznaczonych podczas wtorkowej (22.11) sesji Rady Miasta specjalnymi nagrodami. Mowa o Bożenie Gajewskiej i Wiesławie Paluchowskim, którzy swoją pracą przez lata przyczyniali się do krzewienia kultury i historii Kutna.

- R E K L A M A -

Bożena Gajewska otrzymała Honorową Nagrodę Miasta Kutno. Regionalistka od 2013 roku do 2022 roku (dwie kadencje) pełniła funkcję Prezesa w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Wcześniej (przed 2013 rokiem) przez 4 lata pracowała w tym stowarzyszeniu jako sekretarz. Tę społeczną funkcję wykonywała z radością i pasją, ale też z ogromną odpowiedzialnością.

Dzięki Bożenie Gajewskiej Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej stało się stowarzyszeniem jeszcze bardziej rozpoznawalnym i docenionym za swoją działalność merytoryczną nie tylko w województwie łódzkim, ale też w całym kraju. Stało się stowarzyszeniem idącym z duchem czasu, posiadającym bogatą stronę internetową i FB, dbającym o promocję i wizerunek.

- R E K L A M A -

Wiesław Paluchowski to wieloletni prezes Stowarzyszenia Historycznego „Pułk 37”. Zostało uhonorowany Nagrodą Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie aktywności społecznej na rzecz popularyzacji i powszechnego dostępu do historii oraz pielęgnowania tradycji wojskowych i patriotycznych związanych z regionem – 37 Pułkiem Piechoty oraz Bitwy nad Bzurą.

(Źródło: UM Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: