reklama
reklama
reklama
reklama

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kutnowskiego z nową łodzią! – ZDJĘCIA

Wczoraj w miejscowości Ktery (gm. Krzyżanów) odbyły się zawody wędkarskie spinningowe o puchar Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika, podczas których przekazana została łódź dla Społecznej Straży Rybackiej w Kutnie.

- R E K L A M A -

W wydarzeniu udział wzięli Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Magdalena Marciniak Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Jakubowski Wójt Gminy Krzyżanów.

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie dziękuję także byłemu oraz obecnemu komendantowi Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kutnowskiego za to, że podjął współpracę z Powiatem Kutnowskim i uświadomił nas jak ważna jest łódź dla Społecznej Straży Rybackiej. Mamy nadzieję, że jest to dobry początek współpracy Powiatu Kutnowskiego ze Społeczną Strażą Rybacką. Ważną funkcją Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kutnowskiego jest wykrywanie i likwidacja skutków katastrof ekologicznych, co miało niedawno miejsce na rzece Ochni, gdzie patrol straży wykrył śnięte ryby w dużej ilości. Po powiadomieniu służb Społeczna Straż uczestniczyła w zbieraniu ryb. Społeczna Straż Rybacka pracuje społecznie, angażując swój wolny czas. W związku z powyższym Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął decyzję o doposażeniu Społecznej Straży Rybackiej w niezbędny sprzęt, by mogła dalej skutecznie realizować swoje zadania – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kutnowskiego wykorzysta sprzęt na akwenach wodnych na terenie naszego Powiatu, w szczególności rzek: Miłonka, Bzura i Ochnia. Bardzo dziękuję Społecznej Straży za zaangażowanie, poświęcenie i działania przyczyniające się do ochrony lokalnych ekosystemów wodnych, zapobiegając nielegalnemu połowowi, zanieczyszczeniom i nadmiernemu wyławianiu ryb. Bardzo dziękuję za współpracę firmie Aquas – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Partnerem wydarzenia był także Bar „u Bogusi”, który dostarczył pyszny, ciepły poczęstunek.

- R E K L A M A -

Jest mi niezmiernie miło, że dziś spotkaliśmy się tak dużą grupą nad rzeką Bzurą i świętujemy światowy dzień wody, a także wędkujemy w zawodach spinningowych. Bardzo dziękujemy Powiatowi Kutnowskiemu za wyposażenie Społecznej Straży Rybackiej w łódź z silnikiem. Ten sprzęt posłuży nam do walki z kłusownictwem, jak i również do ochrony wód. Szczególnie zależy nam na tym, by na terenie Powiatu Kutnowskiego było jak najwięcej czystej wody, pełnej ryb, by mieszkańcy mogli nad wodą spacerować i miło spędzać czas – mówił Zbigniew Kowalski, Reprezentant Polskiego Związku Wędkarskiego Koła 110 Miejskiego w Kutnie.

Łódź będzie wykorzystywana do ochrony wód należących do Polskiego Związku Wędkarskiego na terenie Powiatu Kutnowskiego. Będzie bardzo przydatna do ochrony ryb, jak i usuwania skutków śnięcia ryb, zatorów wodnych i przede wszystkim kontroli wędkarskiej. Chcemy, by każdy wędkujący miał odpowiednie zezwolenia na sportowy połów ryb. Jest to pierwsza łódź jaką otrzymaliśmy, za co ogromnie dziękujemy Panu Danielowi Kowalikowi Staroście Kutnowskiemu oraz całemu Zarządowi Powiatu Kutnowskiego – mówił Mariusz Kucharski, Komendant Powiatowej Straży Rybackiej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: