Społeczność „Kasprowicza” świętuje. Jubileusz 70-lecia istnienia i zjazd absolwentów [ZDJĘCIA]

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie świętuje w tym roku 70-lecie istnienia. Dziś z tej okazji odbyła się wyjątkowa gala jubileuszowa całej społeczności szkolnej.

- R E K L A M A -

Poza jubileuszem 70-lecia „Kasprowicza”, w tym samym czasie odbywa się również VI Zjazd Absolwentów. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń – w środę odbył się wernisaż wystawy Haliny Kamińskiej „Znaki obecności II”, a w piątek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie odbył się mecz koszykówki Uczniowie vs Absolwenci.

Z kolei w sobotę 15 czerwca odsłonięto tablice upamiętniające dyrektorów Liceum. W Kutnowskim Domu Kultury – którego sala kinowa zapełniła się do ostatniego miejsca! – odbyła się także gala jubileuszowa z udziałem całej szkolnej społeczności „Kasprowicza”. Poprowadzili ją Marta Fryz i Radosław Wąs, na scenie obecny był także dyrektor „Kasprowicza” Artur Ciurlej.

- R E K L A M A -

Nie zabrakło także samorządowców, wśród których znaleźli się m.in. zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak, wójt gminy Kutno Michał Łuczak, wicestarosta kutnowski Anna Konwerska czy przewodniczący Rady Miasta Kutno Paweł Markiewicz. Na sali obecny był także m.in. były prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. Nie brakowało przemówień i chwil wzruszenia.

Dziś odbędzie się ponadto wielki bal absolwentów i przyjaciół szkoły, przewidziano loterię nagród na 70-lecie szkoły.

Zobacz zdjęcia z gali:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: