Sposób na zmniejszenie kosztów za ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Ubezpieczenie OC to obowiązkowy rodzaj ochrony, który musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Warto przy tym pamiętać, że polisa obowiązuje nie tylko kierowców aut osobowych, ale także ciężarówek i ciągników siodłowych, w przypadku których należy niestety liczyć się z większym wydatkiem. Jaki jest koszt ubezpieczenia ciągnika siodłowego i w jaki sposób można znaleźć najlepszą ofertę? Odpowiedzi na wymienione pytania poznasz w znajdującym się poniżej artykule.

- R E K L A M A -

Ile kosztuje OC ciągnika siodłowego?

W przeciwieństwie do ceny OC samochodów osobowych, cena za ubezpieczenie ciągnika siodłowego obejmuje znacznie wyższe kwoty. W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, cena polisy może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie.

- R E K L A M A -

Koszt OC ciągnika siodłowego może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:

  • Wartość ubezpieczenia – im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka.
  • Miejsce zamieszkania – ceny polis ubezpieczeniowych mogą się różnić w zależności od regionu kraju.
  • Wiek kierowcy – młodszy kierowca może płacić więcej niż starszy ze względu na większe ryzyko wypadku.
  • Staż posiadania prawa jazdy – osoba, która posiada prawo jazdy od dłuższego czasu może płacić mniejszą składkę.
  • Zniżki – posiadanie zniżek za bezszkodową jazdę może obniżyć koszt polisy.
  • Wartość ciągnika siodłowego – wartość rynkowa ciągnika może wpłynąć na cenę ubezpieczenia.

Ze względu na powyższe czynniki, koszt OC ciągnika siodłowego może się bardzo różnić, jednak można szacować, że roczna składka na OC wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Aby poznać dokładną cenę, należy skontaktować się z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym i zapytać o wycenę polisy.

- R E K L A M A -

Z czego wynika wysoka cena OC ciągnika siodłowego?

Na całkowity koszt ubezpieczenia OC wpływa wiele różnorodnych czynników. Zaliczają się do nich między innymi sama wartość pojazdu, którego koszt jest znacznie wyższy od zwykłej “osobówki”, wysokie koszty części i samej naprawy ciągników siodłowych, której nie każdy fachowiec jest się w stanie podjąć, a także większa wartość szkód, jakie mogą spowodować pojazdy tego rodzaju. Ponadto, ceny ubezpieczenia często bywają zawyżone również ze względu na fakt, że niewielu ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie ubezpieczenie ciągnika siodłowego, ze względu na zbyt duże ryzyko. Niestety, ze względu na obowiązek posiadania ubezpieczenia OC niezależnie od rodzaju posiadanego pojazdu, nie da się całkowicie uniknąć tego wydatku. Nie oznacza to jednak, że nie można na nim zaoszczędzić. 

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia ciągnika siodłowego?

Posiadacze ciągników siodłowych mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu i to na kilka w pełni legalnych sposobów. Pierwszym z nich jest ubezpieczenie całej floty, dzięki czemu bardzo często można liczyć na atrakcyjną zniżkę. Zakup kilku różnych produktów w pakiecie to również skuteczny sposób – ubezpieczyciele często proponują atrakcyjną cenę, oferując szerszy zakres ochrony, na przykład w postaci OC, AC i innego rodzaju dodatkowych produktów. Zaletą tego rozwiązania jest zatem nie tylko oszczędność, ale i kompleksowa ochrona przed różnego rodzaju zdarzeniami. Kolejnym ze sposobów jest też dokładne dopasowanie zakresu ubezpieczenia do własnych potrzeb, co zapobiegnie przepłacaniu za usługi, które nie będą miały w firmie żadnego zastosowania. Zawsze można dodatkowo ułatwić sobie poszukiwania najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia OC ciągnika siodłowego, korzystając z porównywarek dostępnych w internecie. Są to darmowe narzędzia, które pozwalają znaleźć najlepszą ofertę polisy w krótkim czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Możesz skorzystać z niej między innymi na stronie Ubezpieczamy24.com, gdzie dodatkowo uzyskasz niezbędne wsparcie w razie wątpliwości oraz dopełnisz wszelkich formalności, kiedy znajdziesz ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. 

Szukasz więcej sposobów na zmniejszenie kosztów za ubezpieczenie ciągnika siodłowego? Sprawdź zatem artykuł: https://www.radioplonsk.pl/artykul-4media/20465,jak-obnizyc-koszt-ubezpieczenia-ciagnika-siodlowego

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: