Sposoby na niechciane połączenia

- poniżej dalsza część artykułu -

Połączenia przychodzące od nieznanych numerów to coś co nie daje nam spokoju i sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy czekamy na pilny telefon. Kiedy zdecydujemy się jednak odebrać takie połączenie, a po drugiej stronie słyszymy kolejne zaproszenie na pokaz garnków lub innych produktów to zaczynamy czuć ogromną niechęć do odbierania innych połączeń od nieznanych numerów. Co zrobić aby uniknąć takich niechcianych sytuacji? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.

Sprawdź numer w Internecie

- poniżej dalsza część artykułu -

W Internecie istnieje wiele stron, na których możemy sprawdzić do kogo należy dany numer. Jest to banalnie proste, a co najważniejsze bezpłatne. Jedyne co musimy zrobić to wyszukać odpowiednią stronę, a ich wybór jest ogromny, na której wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer telefonu, który chcemy sprawdzić. Po wykonaniu tych kroków ukażą nam się wszystkie dostępne informacje o danym numerze. Istotne jest również to, że oprócz podstawowych informacji o numerze możemy poznać także opinię innych i podzielić się własną, co może pomóc kolejnym osobom. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, dzięki któremu dowiemy się kogo to numer, który do nas wydzwania.

Zgody marketingowe

Wyrażenie zgody marketingowej to coś co robimy nieświadomie, a później możemy tego żałować. Bo właśnie dzięki temu telemarketerzy uzyskują nasz numer od operatorów sieci komórkowych czy nawet banków. Takie instytucje potrzebują takiej zgody nie tylko na własne potrzeby, ale też dlatego że udostępniają oni dalej nasz numer co skutkuje połączeniami od nieznanych numerów. Dlatego jeśli chcemy uniknąć takich połączeń warto wycofać taką zgodę, a wtedy nasz problem może zostać rozwiązany.

Blokada połączeń

- poniżej dalsza część artykułu -

Kolejnym sposobem jest zablokowanie połączeń przychodzących od nieznanych numerów. Możemy to zrobić masowo, dla wszystkich numerów lub pojedynczo, dla tych konkretnych. Rozwiązanie, w którym zablokujemy wszystkie nieznane numery oczywiście rozwiąże nasz problem z niechcianymi połączeniami, ale może skutkować tym, że nie poznamy nawet numeru, który do nas dzwonił. A jednak czasem rzeczywiście może okazać się, że mamy pilne połączenie z banku, szkoły czy szpitala. Dlatego takie rozwiązanie uważamy za ostateczność.

Możliwości jest kilka i każdy musi wybrać tą, która najbardziej mu odpowiada. Jednak każda z nich, w pewnym stopniu, rozwiąże problemy z niechcianymi połączeniami.

- poniżej dalsza część artykułu -

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem SPOKEO i działem technologia
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen