Spotkanie na szczycie SIM KZN w Łaniętach. Podpisano ważny akt [ZDJĘCIA]

Dziś w Łaniętach odbyło się ważne spotkanie dotyczące utworzenia spółki SIM KZN Ziemi Kutnowskiej, dzięki której w powiecie kutnowski może powstać wiele nowych mieszkań.

- R E K L A M A -

W samo południe w łanięckim „Zameczku”, czyli Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łaniętach, odbyło się uroczyste spotkanie, na którym doszło do podpisania aktu erekcyjnego potwierdzającego wolę utworzenia spółki SIM KZN Ziemi Kutnowskiej.

W wydarzeniu udział wzięli gospodarz, Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Doradca Krajowego Zasobu Nieruchomości ds. SIM Tomasz Bartosiak oraz samorządowcy z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego.

- R E K L A M A -

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) to pilotowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości rządowy program mieszkaniowy realizujący budownictwo społeczne, który daje szanse na własne mieszkanie dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, lecz tzw. zdolność czynszową.

– Do SIM przystąpiło na tę chwilę 10 samorządów z powiatu łęczyckiego i kutnowskiego. Dzisiejsze podpisanie aktu erekcyjnego to krok milowy do utworzenia spółki. To moment, kiedy możemy wysłać wniosek i założyć oficjalnie spółkę. Później czekają nas formalne decyzje związane m.in. z wyborem prezesa czy rady nadzorczej – mówi Tomasz Szczęsny, wójt gminy Łanięta.

- R E K L A M A -

SIM KZN Ziemi Kutnowskiej obecnie tworzyć będą gmina Łanięta, gmina Nowe Ostrowy, gmina Żychlin, gmina Krzyżanów, gmina Strzelce, gmina Oporów, gmina Bedlno, gmina Krośniewice, gmina Daszyna oraz gmina Grabów.

– To dla nas bardzo ważny dzień. Szczególnie zależy nam na takich właśnie gminach, z jakimi się dziś spotykamy, czyli średnich i mniejszych. To dla nich jest skierowany program stworzony przez rząd – podkreślał Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Zadowolenia z realizacji przedsięwzięcia nie krył także Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm RP.

– Jestem z krwi i kości samorządowcem. Przez 14 lat pełniłem funkcję wójta w dwóch gminach powiatu kutnowskiego. SIM to niezwykle ważny krok i możliwości rozpoczęcia działań przy współpracy z rządem, przy dofinansowaniu 3 mln dla każdego samorządu, aby tworzyć bazę mieszkaniową dla lokalnej społeczności – mówił poseł Woźniak.

Parlamentarzysta mówił także o zrównoważonym rozwoju i polityki poprzedniego rządu.

– Nasi poprzednicy kiedyś przyjęli program, aby rozwijały się tylko wielkie aglomeracje miejskie, które jak czarne dziury miały wchłonąć mieszkańców i sąsiednie gminy. To one miały być źródłem rozwoju. My uważamy odwrotnie – potrzebny jest zrównoważony rozwój całego terytorium RP, w tym każdej, nawet najmniejszej gminy. Chcemy wprowadzać takie rozwiązania, żeby nam wszystkim żyło się lepiej – dodawał T. Woźniak.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: