Spowodował kraksę z busem i uciekł. Miał prawie 2,5 promila i brak prawa jazdy

Policjanci zatrzymali kierowcę citroena, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 49–latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

- poniżej dalsza część artykułu -

17 sierpnia 2021 roku około godz. 17:30 dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z dróg powiatowych w gminie Góra Św. Małgorzaty, kierowca citroena zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem. Sprawca odjechał z miejsca kolizji, więc kierujący mercedesem pojechał za nim. Citroen zatrzymał się na terenie jednej z posesji w miejscowości Orszewice.

- poniżej dalsza część artykułu -

Po przyjeździe policjantów okazało się, że citroenem podróżowały dwie osoby. Z uwagi na powstałe wątpliwości, która z nich prowadziła osobówkę, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat. Obaj byli nietrzeźwi, każdy z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie doniósł obrażeń, uszkodzeniu uległy jedynie lewe lusterka obu pojazdów. Sprawnie przeprowadzone czynności policjantów doprowadziły do ustalenia, że za spowodowanie zdarzenia drogowego odpowiedzialny był 49–letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który nie miał prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo 49–latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie samochodem bez uprawnień.

- poniżej dalsza część artykułu -

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama