Sprawdź 5 najlepszych pomysłów na usprawnienie gabinetu lekarskiego!

Prowadzenie swojego gabinetu lekarskiego wymaga wiele wysiłku oraz dobrej organizacji pracy. Jeśli dodatkowo zatrudniasz pracowników, sztuka ta staje się jeszcze cięższa. Wszelkie utrudnienia w funkcjonowaniu biznesu mogą wpłynąć na opinię o Twojej placówce. Zadbaj więc o to, aby Twój gabinet stał się najlepszą wizytówką, a zadowolenie klientów mówiło samo za siebie. Takie rekomendacje są szczególnie ważne w przypadku lekarzy, ponieważ zgodnie z ich etyką zawodową, reklamowanie się jej zabronione.

- R E K L A M A -

Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twoi pacjenci zawsze byli zadowoleni z wizyt i chętnie polecali Twoje usługi innym.

Najlepsze sposoby na usprawnienie pracy Twojego gabinetu lekarskiego

Praca w gabinecie lekarskim składa się z wielu działań. Oczywiście wizyta u lekarza jest jej kluczowym elementem, jednak są również inne, które wpływają na sprawność pracy w gabinecie i opinię pacjentów na temat placówki. Poniżej zebraliśmy najlepsze pomysły, które mogą wpłynąć na jakość świadczonych przez Ciebie usług.

- R E K L A M A -

#1 Zainwestuj w program dedykowany prowadzeniu gabinetu lekarskiego

Przytłaczają Cię stosy papierowych dokumentów? W karcie pacjenta brakuje istotnych danych na jego temat? Ktoś znowu zgubił listę pacjentów zapisaną na kartce?

Oprogramowanie medyczne dla gabinetów lekarskich RSQ Doctor poprawia i przyspiesza organizację pracy w placówce medycznej.

- R E K L A M A -

Funkcje RSQ Doctor, które ułatwiają codzienną pracę lekarza:

  • Wystawianie e-recept i e-skierowań.
  • Kompleksowy kalendarz specjalisty z harmonogramem wizyt pacjentów.
  • Wygodne wyszukiwanie klasyfikacji chorób w słowniku kodów ICD-9, ICD-10 oraz ICF.
  • Aplikacja mobilna na telefon bądź tablet.
  • Dodawanie załączników i robienie zdjęć podczas wizyty lub w profilu pacjenta.
  • Własne szablony badań i testów.
  • Natychmiastowe wsparcie techniczne Opiekuna Klienta.
  • Bezpieczeństwo danych medycznych.
  • Nielimitowane SMSy przypominające o wizycie.

Program RSQ Doctor jako jedyny w Polsce, oferuje możliwość dyktowania treści do dokumentacji medycznej. Aplikacja rozpozna i przetworzy Twoją mowę na treść, a na dodatek umieści ją w odpowiedniej rubryce dokumentacji. Zaoszczędzony czas i energię możesz poświęcić swojemu pacjentowi.

#2 Daj pacjentom możliwość zarejestrowania się zdalnie

Długie oczekiwanie na infolinii gabinetu lekarskiego wywołuje frustrację wśród pacjentów. Dając im możliwość zdalnego rejestrowania się na wizytę, odciążasz pracowników recepcji, a samym pacjentom dajesz możliwość pełnego wyboru godziny i daty wizyty. Ponadto mogą robić to poza godzinami otwarcia gabinetu. Coraz więcej Polaków docenia tą formę rejestracji i chętnie korzysta z placówek, które dają taką możliwość. Aplikację RSQ Doctor możesz zintegrować z rejestracją online – RSQ Health. Dzięki temu prowadzenie gabinetu lekarskiego może być jeszcze łatwiejsze.

#3 Automatyczne przypomnienia o wizytach

Wielu pacjentów w natłoku codziennych obowiązków zapomina o umówionej wizycie. Dla lekarza oznacza to stratę pieniędzy i czasu, który mógłby poświęcić innemu choremu.

Zainwestuj w system, który z automatu przypomni o planowanej wizycie. W programie RSQ dostępna jest taka funkcja. Dzięki temu pacjentowi nie umknie już data spotkania, a Ty nie będziesz posiadał “okienek” w pracy.

#4 Zadbaj o poczekalnię w gabinecie

Nie ma nic gorszego niż tłoczący się pacjenci, którzy nie mają, gdzie usiąść. Możesz temu zapobiec dzięki umawianiu pacjentów w odpowiednich odstępach, a ponadto organizując wystarczającą ilość miejsc w poczekalni.

Zadbaj o to, aby pacjent w oczekiwaniu na swoją wizytę mógł wygodnie usiąść, a dodatkowo poczytać ciekawą prasę. Dzięki temu nawet w przypadku delikatnego opóźnienia, nie będzie miał tak negatywnych skojarzeń, jak w przypadku, kiedy musiał długo stać.

#5 Zatrudnij wykwalifikowany personel

Jedynie wykwalifikowana kadra poradzi sobie ze sprawną obsługą pacjentów w gabinecie lekarskim. Potrafią oni spełnić oczekiwania nawet trudniejszych, zniecierpliwionych chorych. Ponadto umiejętnie planują harmonogram wizyt, a wszelkie czynniki, które mogą zaburzyć funkcjonowanie placówki, eliminują od razu.

Zastosuj się do powyższych wskazówek i ciesz się dobrze prosperującym gabinetem lekarskim. Zachęcamy Cię do zapoznania się z RSQ Doctor i skorzystania z możliwości darmowego testowania aplikacji przez aż 3 miesiące! Dzięki temu poznasz dokładnie wszystkie możliwości programu i zobaczysz, jak wpływa to na funkcjonowanie Twojego gabinetu. W okresie próbnym otrzymujesz także całkowicie bezpłatne szkolenie z obsługi RSQ Doctor.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: