Sprzedawała „lewe” papierosy w sklepie. Zarzuty dla 24-latki

9 kwietnia 2018 kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Łącznie zabezpieczono 7360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 19,5 kg tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 21.600 zł.

- R E K L A M A -

Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w jednym ze sklepów w Kutnie handluje się nielegalnymi papierosami. 9 kwietnia 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kutnie ujawnili w sklepie z akcesoriami tytoniowymi 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2,5 kg tytoniu.

Podczas przeszukania samochodu należącego do 24-letniej właścicielki sklepu w bagażniku ujawniono dodatkowo ponad 5500 sztuk papierosów oraz 14 kg tytoniu. Okazało się, że właścicielka sklepu w Kutnie posiada również swoją działalność z akcesoriami tytoniowymi w miejscowości Kłodawa. Tego samego dnia dokonano tam przeszukania.

- R E K L A M A -

Mundurowi także zabezpieczyli tam wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy- 1400 sztuk papierosów oraz 3 kg tytoniu. W tej sprawie w dniu wczorajszym usłyszała zarzuty 24-letnia mieszkanka Konina. Łącznie w wyniku podjętych działań zabezpieczono 7360 sztuk papierosów oraz 19,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna. Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony łącznie na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 21.600 zł.

- R E K L A M A -
fot. KPP Kutno

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: