REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Stacja Kutno: Artyści z całej Polski wykonali „Piosenki Mistrza Jeremiego” (ZDJĘCIA/WIDEO)

poniżej dalsza część artykułu

To był wyjątkowy wieczór w Kutnowskim Domu Kultury. W sobotę odbył się bowiem konkurs „Piosenki Mistrza Jeremiego”.

Podczas sobotniego konkursu w jury zasiedli: Paweł Sztompke, Bogdan Hołownia, Magda Ptaszyńska, Darek Sikorski. Uczestnicy Konkursu walczą o miejsca, nagrody pieniężne i rzeczowe. Pula nagród finansowych wynosi w tym roku 17 500 zł.

poniżej dalsza część artykułu

Oto, uczestnicy 17. konkursu na interpretację „Piosenki Mistrza Jeremiego”, którzy zaprezentowali się przed kutnowską publicznością:

1. MAJA KOTERBA, Warszawa, 36 lat
Z urodzenia lubuszanka, długoletnia szczecinianka, a obecnie, od października zeszłego roku, warszawianka. Po 10-ciu latach od ukończenia pierwszych studiów pedagogiczno-muzycznych w Szczecinie, zdecydowała się na drugie – wokalistykę jazzową. Ukończyła ją rok temu z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Pasjonuje ją głos ludzki jako instrument i jego możliwości. Jest wokalistką, trenerem głosu i logopedą jednocześnie – wymarzone połączenie sprawdzające się w jej praktyce pedagogicznej. Jest totalną miłośniczką kotów. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym z gitarzystą basowym Pawłem Grzesiukiem.

poniżej dalsza część artykułu

Nie pamiętam, muz. Jerzy Wasowski
Portugalczyk Osculati, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Paweł Grzesiuk – gitara basowa


2. KATARZYNA DOMALEWSKA, Warszawa, 25 lat
Absolwentka Studium wokalno-aktorskiego w Gdyni oraz zarządzania ma Uniwersytecie Gdańskim. Aktorka współpracująca z teatrami: Syrena w Warszawie, Variete w Krakowie Miejskim w Gliwicach, Kameralnym w Bydgoszczy i operą Nova w Bydgoszczy. Aktorka dubbingowa, skrzypaczka.

poniżej dalsza część artykułu

Panienka z temperamentem, muz. Jerzy Wasowski
Wesoły deszczyk, muz. Jerzy Wasowski


3. SZYMON PIĄTKOWSKI, Świecie, 18 lat
Śpiewa od pięciu lat. Szymon bierze udział w konkursach wokalnych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim a także międzynarodowym. Jest uczestnikiem programu „Szansa na sukces”. Oprócz muzyki interesuje się także poezją. Ma na swoim koncie wydany tomik poezji pt. „Domum”.

Ballada jarzynowa, muz. Jerzy Wasowski
Herbatka, muz. Jerzy Wasowski


4. ALEKSANDRA BOGUCKA, Warszawa, 30 lat
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, wydziału Wokalno-Estradowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Także absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako solistka nagradzana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Jak zatrzymać chwilę tę, muz. Jerzy Wasowski
Bądź mi tatą, muz. Jerzy Wasowski


5. KLUB SZYDERCÓW BIS, Poznań
Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.
W skład Klubu wchodzą: Dominika Dobrosielska (26), Przemek Mazurek (38), Krzysztof Dziuba (39), Michał Ruksza (38)

Jam król Kreon wspaniały, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Przemek Mazurek
Uśmiechnij się, Polaku!, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament w utworze Uśmiechnij się, Polaku – Michał Ruksza / fortepian


6. ZESPÓŁ JPG, Piotrków Trybunalski
Zespół JPG tworzą: Justyna Piesik (28), Piotr Grzelak (22), którzy całkiem niedawno zdecydowali, że chcą podbić świat. W tym duecie Justyna lepiej śpiewa, a Piotr lepiej gra i niech tak zostanie, chociaż czasem „tak dla zabawy” lubią i potrafią te role zamieniać. Piszą swoje własne litery i nuty. Kłócą się i godzą, ale wszystko to, w imię dobrej, nowej aranżacji tych utworów, które są im bliskie. Oboje są wykształconymi muzykami.
Do aktualnych osiągnięć należą: nagroda w 14. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie w 2021 roku, finaliści 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2021 roku, finaliści VI Festiwalu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego Gdańsku w 2021 roku, II nagroda na 57.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2021 roku.

SOS, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Średnie miasta, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Akompaniament: Piotr Grzelak – fortepian, flet poprzeczny, klarnet basowy, klarnet, Justyna Piesik – flet poprzeczny


7. FILIP RYCHCIK, Zakroczym, 30 lat
Były wokalista zespołu Mafia; laureat wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych: 2 miejsce na festiwalu Serca Bicie z piosenkami Andrzeja Zauchy, finalista festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, laureat grand Prix festiwalu z piosenkami Marka Grechuty, zwycięzca Szansy na Sukces z piosenkami Piaska, uczestnik The Voice of Poland w drużynie Piaska gdzie pod jego skrzydłami dotarł do etapu nokautów.
Miał przyjemność współpracować z takimi nazwiskami jak Mietek Szczęśniak, Natalia Kukulska, piasek, Natalia i Paulina Przybysz, Kasia Popowska, Małgorzata Ostrowska i Patrycja Markowska.

Ostatni zdun, muz. Jerzy Wasowski
Najcichszy tekst, muz. Michel Legrand
Akompaniament: Agnieszka Gruczek – fortepian


8. MARTYNA MACIĄG, Złocieniec, 15 lat
Jest spontaniczną i wesołą nastolatką. Czasami bywam zakręcona a do życia podchodzę z dystansem. Bardzo lubię matematykę i przedmioty ścisłe jednak od najmłodszych lat w moim sercu gra muzyka. Od szóstego roku życia występuję na scenie biorąc udział w konkursach wokalnych. Na swoim koncie mam już liczne sukcesy m. in: tytuł GRAND PRIX na Festiwalu Papieskim; III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”; I miejsca na ogólnopolskich festiwalach “MUZOL” czy „Gwiazd Polskiej Estrady”. Od września 2021 r. uczęszcza do szkoły muzycznej II stopnia.

W słowach ślad tylko został, muz. Jerzy Wasowski
Stacyjka Zdrój, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Patryk Matwiejczuk – fortepian


9. VOICE EKIPA, Skierniewice
Grupa wokalna Voice Ekipa powstała z miłości do muzyki, wspólnego brzmienia i siebie nawzajem. Spotykają się pod szyldem Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. W jej skład wchodzą: Marta Kosińska (33), Karina Dyśko (28), Artur Dyśko (23) Marta Nadulska (34) Dominika Lange (23)

Rodzina, muz. Jerzy Wasowski
Prysły zmysły, muz. Jerzy Wasowski


10. IDA SZEBLA, Stary Wielisław, 17 lat
Ida reprezentuje Studio Piosenki i Tańca Fart w Bielawie. Jestem uczennicą III klasy LO. Bierze udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą odnosząc wiele sukcesów. Ostatnio zajęła II miejsce na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Nie budźcie mnie, muz. Jerzy Wasowski
O, Romeo!, muz. Jerzy Wasowski

(Kutnowski Dom Kultury, fot. Adam Pietrusiak)
reklama

Warto przeczytać:

reklama