Stal przegrywa z Silesią. Trwa walka w finale

W miniony weekend na Centrum Małej Ligi baseballu w Kutnie, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania w ramach rundy finałowej play-off z ekipą „Silesii” Rybnik. Pierwszy mecz, po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Rybnika (14:11). Ozdobą tego meczu był niewątpliwie GRAND SLAM ( HR za 4 punkty ) Mateusza Serafina zawodnika kutnowskiej ekipy, który posłał piłkę daleko za siatkę boiska. Niestety pomimo bardzo dobrej gry w ataku drużyny „Stali” to zespół „Silesii” wygrał to spotkanie.

- R E K L A M A -

W drugim meczu przez 9 zmian oglądaliśmy pokaz dobrej gry w obronie oraz wysoki poziom narzutów wykonanych przez miotacza naszej drużyny Jakuba Nadolskiego. Pomimo tego tak jak i w pierwszym spotkaniu, lepszą drużyną okazała się ekipa z Rybnika, która zasłużenie zwyciężyła to spotkanie (5:3). Baseballiści kutnowskiej „Stali” i w tym meczu popisali się udanymi zagraniami na pałce. Ponownie odbiciem poza siatkę boiska popisał się Mateusz Serafin (3 RUN HR). Należy wspomnieć także o udanej grze zawodników z Japonii, którzy reprezentowali drużynę z Rybnika: Ryoma Watanabe oraz Hiroshi Funahashi. Po rozegranych 2 spotkaniach w finale play-off baseballu drużyna kutnowskiej „Stali” posiada na swoim koncie 2 porażki. Mecze o tytuł Mistrza Polski w baseballu 2018 toczą się do 3 wygranych, także team z Kutna ma jeszcze ostatnią szansę na doprowadzenie do remisu w następny weekend. Kolejne mecze zostaną rozegrane na boisku baseballowym w Rybniku. Życzymy powodzenia !!!

„Stal” Kutno reprezentowali: Maciej Wróblewski, Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Robert Matecki, Mateusz Serafin, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Tobiasz Światłowski, Mariusz Grzanowski, Wojciech Zagawa, Jakub Nadolski, Marcin Smakowski, Bartłomiej Kopański, Łukasz Domżał i Damian Tuzikowski.

- R E K L A M A -

Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem zespołu z Kutna Rafał Gajdziński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: