Starosta Kowalik i zarząd powiatu otrzymali absolutorium oraz wotum zaufania

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik oraz zarząd powiatu otrzymali wotum zaufania i absolutorium za rok 2023. Taką decyzję podczas dzisiejszej sesji podjęli powiatowi radni.

- R E K L A M A -

W sprawie absolutorium dla zarządu powiatu głosowało 19 radnych (2 było nieobecnych) – 11 oddało głos „za”, a 8 było „przeciw”. Nieco inaczej sytuacja wyglądała podczas głosowania w sprawie wotum zaufania dla zarządu. 11 radnych było „za”, 5 „przeciw”, a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

— Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium zarządowi. Staraliśmy się, żeby ubiegły rok był dobrze prowadzony przez zarząd. Wykonaliśmy mnóstwo inwestycji, które są widoczne i myślę, że mieszkańcy powiatu kutnowskiego na własnej skórze odczuwają lepszy komfort życia w na terenie powiatu kutnowskiego — mówił Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Włodarz powiatu kutnowskiego podziękował także całej opozycji, która jak mówił, „czasem tak krytycznie wypowiada się względem zarządu”. Podziękowania otrzymała także skarbnik powiatu i cały dział finansowy za „to, że w tak dobry sposób trzymają pieczę nad finansami powiatu kutnowskiego”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: