Starosta Kowalik zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19 i zachęca mieszkańców

Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w Kutnie zaszczepiono pierwsze osoby przeciwko COVID-19 w naszym regionie. Deklarację przyjęcia szczepionki złożył już m.in. starosta kutnowski Daniel Kowalik.

W pierwszej kolejności szczepieni są lekarze i personel medyczny, później szczepionki otrzymają także m.in. służby ratunkowe, nauczyciele czy osoby +60. Później zaszczepić będą mogły zaszczepić się pozostałe osoby, które spełnią kryteria.

W rozmowie z Panoramą deklarację przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 złożył Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Myślę, że każda osoba u której nie ma przeciwwskazań medycznych powinna się zaszczepić. Pamiętajmy, że szczepiąc się nie chronimy tylko siebie, ale przede wszystkim osoby z naszego otoczenia, naszych najbliższych. Ja oczywiście również się zaszczepię zgodnie z kluczem kolejności wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia – powiedział Panoramie Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Starosta podkreśla, że dzisiejszy dzień i pierwsze szczepienia w Polsce to ważna chwila dla nas wszystkich.

- R E K L A M A -

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że powiat kutnowskie jest jedną z pierwszych lokalizacji, gdzie w Polsce będą przeprowadzane szczepienia przeciwko koronawirusowi. Oczywiście bardzo cieszymy się, bo jest to kolejny ważny krok w walce z pandemią. To bardzo ważna chwila dla nas wszystkich – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: