reklama
reklama

Starosta na otwarciu wystawy Gazety Polskiej. „To ważne, by pamiętać o historii naszej ojczyzny”

W dniu 14 października 2021 r. w Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach nastąpiło otwarcie wystawy „Gazety Polskiej” pod tytułem Od „Zwierciadła Polskości” po „Laur Niepodległości”.

Wystawę udało się zorganizować dzięki Powiatowi Kutnowskiemu, Klubowi Gazety Polskiej Krośniewice oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.
Starosta Kutnowski Daniel Kowalik po przemówieniu dyrektor muzeum Kseni Stasiak podziękował gościom za przybycie i zabrał głos w sprawie tej inicjatywy. Za organizację przedsięwzięcia zięcia podziękował Sławomirowi Selderowi, przewodniczącemu Klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach.

- R E K L A M A -

„Bardzo ważne jest, aby w XXI wieku pamiętać o historii naszej ojczyzny. Dzięki tej wystawie osoby w każdym wieku mogą poszerzać swoją wiedzę na temat wydarzeń już od roku 1826. Jestem przekonany, że dzięki tej galerii mieszkańcy nie tylko powiatu kutnowskiego, ale także okolicznych rejonów z chęcią odwiedzą Muzeum i rynek w Krośniewicach celem obejrzenia tego zobrazowanego kawałka historii” – mówił starosta Kowalik.

Wystawa będzie obecna na Placu Wolności przy pomniku Gen. Władysława Andersa do 2 listopada 2021 roku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie














- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: