reklama

Starosta wręczył medal „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego” Janinie Barbarze Sokołowskiej

Podczas LXIX sesji Rady Powiatu Kutnowskiego odznaczono medalem ,,Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego” Janinę Barbarę Sokołowską. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane nie tylko za jej osiągnięcia, ale także za niezwykłą aktywność promującą Ziemię Kutnowską.

- R E K L A M A -

,,Z radością przyznajemy medal „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego” Janinie Barbarze Sokołowskiej za jej wybitny wkład w kulturę i promocję Ziemi Kutnowskiej. Jej poetycki dorobek i praca na rzecz naszego regionu zasługują na najwyższe uznanie. Dziękujemy za inspirację i dumnie patrzymy na to, jak reprezentuje nasz Powiat na arenie międzynarodowej” – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Pani Janina Barbara Sokołowska śpiewała będąc uczennicą w Filharmonii Łódzkiej i w chórku Zdzisławy Sośnickiej. Jako wokalistka odnosiła sukcesy ogólnopolskie z zespołem instrumentalnym w Żychlińskim ,,Fatum”. Jako poetka debiutowała na łamach prasy regionalnej (Śląsk i Zagłębie) tomikiem poetyckim ,Zobaczyć, zrozumieć i wracać”. Do tej pory wydała 35 książek w wersjach kilkujęzycznych. W każdym tomiku pisze m.in. o Ziemi Kutnowskiej i podkreśla swoje związki z Nią. Jej wiersze i recenzje publikowane są na łamach prasy ogólnopolskiej i regionalnej w czasopismach m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Śląsk”, ,,Dzienniku Zachodnim”, ,,Gazecie Kujawskiej”, ,,Dzienniku Polskim” i ,,Kurierze Literackim”.

- R E K L A M A -

Jest prezentowana w słownikach bibliograficznych. Od 2000 roku jej poezja jest prezentowana w programie pierwszym Polskiego Radia w audycjach ,,Strofy dla Ciebie” i ,,Strofy na dobranoc” w wykonaniu znanej autorki Zofii Kucówny. Współpracuje z ,,Powiatowym Życiem Kutna”, a jej książki są m.in. w bibliotekach Kutna i Żychlina.

Odbywa liczne spotkania autorskie z młodzieżą licealną w Żychlinie i w Kutnie. Jej książki tłumaczone są na popularne języki świata. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego.

- R E K L A M A -

,,Jej książki są recenzowane przez wybitnych polskich krytyków. Publikuje w ogólnopolskich antologiach. Pani Janina to skromna i bardzo komunikatywna osoba, co czyni ją świetnym promotorem Ziemi Kutnowskiej. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!” – mówił Marek Ciąpała, Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

,,Jestem niezmiernie dumna z otrzymania honorowego odznaczenia – medalu „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”. Serdecznie dziękuję wszystkim, którym zawdzięczam tę wyjątkową chwilę. To wyróżnienie będzie dla mnie niezapomnianym akcentem, który będę chętnie wspominać w biogramach, na spotkaniach autorskich oraz na okładkach moich książek, kontynuując promocję regionu, z którego się wywodzę. Urodziłam się z dumą na tej ziemi, a teraz cieszę się, że moje dzieła literackie zdobywają uznanie nie tylko w Polsce, lecz także w wielu krajach świata. Szczególne podziękowania kieruję do Starosty Kutnowskiego – Daniel Kowalika, za docenienie i uznanie mojej twórczości. Otrzymanie tego odznaczenia stanowi dla mnie nie tylko honor, lecz także wielki zaszczyt za który serdecznie wszystkim dziękuję!” – mówiła Joanna Barbara Sokołowska.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: