reklama
reklama

Starosta z parlamentarzystami na ratunek szpitalowi

Zarząd Powiatu Kutnowskiego boryka się z wieloletnimi problemami finansowymi szpitala kutnowskiego. Starosta Kutnowski Daniel Kowalik rozpoczął rozmowy z przedstawicielami rządu oraz parlamentarzystami ziemi kutnowskiej. Pod koniec marca w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się spotkanie z Ministrem Zdrowia, Łukaszem Szumowskim. W spotkaniu brali udział również Poseł RP Tadeusz Woźniak, Senator RP Przemysław Błaszczyk. W czasie spotkania poruszana była tematyka złej sytuacji finansowej kutnowskiej lecznicy.

- R E K L A M A -

– Wsparcie ze strony rządowej jest niezbędne w daleko idącym planie restrukturyzacji szpitala. Całym sercem będę wspierał sprawy bezpieczeństwa zdrowotnego powiatu kutnowskiego. Pragnę przypomnieć, że już w przeszłości z wielką skutecznością lobbowałem, aby kutnowski szpital uzyskał środki rządowe na remont oddziału SOR – komentuje Poseł RP Tadeusz Woźniak.

Sprawę kutnowskiego szpitala zdążyła też poznać Minister Joanna Kopcińska. 28 marca Starosta Kutnowski Daniel Kowalik wraz z Senatorem RP Przemysławem Błaszczykiem odbyli spotkanie z przedstawicielką rządu odnośnie konieczności wsparcia sprawy kutnowskiej lecznicy.

- R E K L A M A -

– Ochrona zdrowia jest sprawą priorytetową, a mieszkańcy powiatu kutnowskiego jak i całego województwa łódzkiego zasługują na profesjonalne leczenie w warunkach spełniających najwyższe normy jakości. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy naszego regionu mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną oraz najwyższy standard oferowanych świadczeń medycznych. Tam gdzie w grę wchodzi życie i zdrowie człowieka, nie ma miejsca na półśrodki. Dlatego dążymy do tego, aby służba zdrowia w naszym województwie systematycznie się rozwijała, a poziom opieki nad pacjentami podwyższał się z roku na rok. Bo dobro pacjenta jest najważniejsze. Dlatego służba zdrowia to istotny obszar, w który inwestujemy – uważa Minister Joanna Kopcińska, rzecznik rządu.

Działania zapowiada również Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

– Rozmowy są w toku. Zarząd Powiatu Kutnowskiego jest żywo zaabsorbowany sprawą szpitala. Sytuacja jaką zastaliśmy wymaga podjęcia współpracy na każdym szczeblu administracji w kraju. Myślę, że przy wsparciu parlamentarzystów i strony rządowej uda nam się rozwiązać problemy pozostawione przez poprzedników – zapewnia D. Kowalik. ▪

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: