Starosta z wizytą w „Grabskim”, „Kasprowiczu” i „Staszicu” [ZDJĘCIA]

Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski oraz Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego odwiedzili Zespół Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie oraz Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, by podziękować uczniom za uczestnictwo w pocztach sztandarowych na Mszy Świętej w Głogowcu.

- R E K L A M A -

Msza odbyła się w ramach Powiatowych obchodów 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Podczas wizyty wręczono podziękowania oraz drobne upominki.

– Pamięć o Powstaniu Styczniowym jest niesamowicie ważna bowiem było to jedno z największych Powstań i miało charakter specyficzny, rozpoczęło się politycznie. Powstanie Styczniowe było ogromnym impulsem do zbudowania wolnej i niepodległej Polski. W tym roku szczególna, okrągła, 160 rocznica. Powiatowe obchody Powstania Styczniowego w tym roku mają bardzo bogaty program i niezmiernie mi miło, że nasza młodzież tak chętnie w nich uczestniczy i pamięta o naszej historii. Bardzo dziękuję uczniom za reprezentowanie szkół i ich Pocztów Sztandarowych oraz uczestnictwo w Mszy Świętej – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

– Zdecydowaliśmy się na obchody Powstania Styczniowego bowiem było to jedno z największych Powstań. Chcemy edukować młodzież, by pamiętała o Polskiej historii, przez co cieszę się, że młodzież pomimo okresu ferii wzięła w niedzielę udział w uroczystej Mszy Świętej w Głogowcu w 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Dziękuję uczniom za to, że byli, że reprezentowali dumnie swoje szkoły i mam nadzieję, że w następnych uroczystościach związanych z naszą historią równie chętnie wezmą udział – dodaje Marek Drabik, Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: