Starsza kobieta wyrzuciła dużo pieniędzy przez okno. Oszuści podali się za policję

Oszust zadzwonił do seniorki z Kutna i przekonał ją, że jej oszczędności są zagrożone. Mężczyzna podawał się za policjanta. Kobieta wyrzuciła przez okno dużą sumę pieniędzy bo była przekonana, że gotówka do niej wróci. Policjanci przypominają, by uważać na manipulacje oszustów, bo prowadzą one do utraty pieniędzy.

- R E K L A M A -

Oszuści nie odpuszczają! Tym razem ich ofiarą padła seniorka z Kutna. Kobieta zaufała dzwoniącemu na telefon oszustowi, straciła oszczędności życiowe. Ten przykład pokazuje, że musimy być cały czas czujni i pamiętać o swoich rodzicach i dziadkach. Starajmy się poświęcać czas bliskim seniorom, a także samotnym sąsiadom. Podczas spotkań nawiązujmy do sytuacji, które wydarzyły się w naszym mieście. Warto, żeby seniorzy wiedzieli, że oszuści cały czas są aktywni i mogą też do nich zadzwonić.

Pamiętaj!

- R E K L A M A -

•    Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję. 
•    Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
•    Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc, rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację. 
•    Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. 


Apelujemy również do bliskich osób starszych — zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę. 

- R E K L A M A -

Nie dajmy się oszukać! Nietypowe sytuacje oraz wszelkie podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na policję.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: