reklama
reklama

Strach mieszkańców, po zmroku zbierają się tam grupki wyrostków. Radni Feliniak i Rędzikowski interweniują

Po zmroku zbierają się tam grupy wyrostków i sprawiają, że mieszkańcy nie czuja się bezpiecznie. Mowa o terenie przy Wojska Polskiego i Barlickiego. W sprawie poprawy oświetlenia w tym miejscu interweniują radni Rędzikowski i Feliniak.

- R E K L A M A -

W 2016 na Wojska Polskiego (wraz z licznymi sięgaczami i przyblokowymi parkingami) przeprowadzony został gruntowny remont. Jak się okazuje mieszkańcy zauważyli pewien mankament, z którym zwrócili się do radnych Tomasza Rędzikowskiego i Roberta Feliniaka.

Mieszkańcy twierdzą, że po zapadnięciu zmroku na tyłach zlikwidowanego sklepu PSS Społem często zbierają się grupy wyrostków i wykorzystując panujące tam ciemności zachowują się dość agresywnie. Problem zaistniał z chwilą definitywnego zamknięcia wspomnianego sklepu, co poskutkowało brakiem nocnego oświetlenia tego obiektu – napisali do władz miasta T. Rędzikowski i R. Feliniak.

- R E K L A M A -

Warto zauważyć, że w tym miejscu na szczycie bloku przy Wojska Polskiego 6 (od strony parku Traugutta) znajduje się kamera monitoringu miejskiego.

Jednak brak jakiegokolwiek oświetlenia w kierunku Barlickiego 24a automatycznie skutkuje brakiem monitoringu – komentują radni. – Prosimy o zainstalowanie odpowiedniego oświetlenia, które obejmie wspomniany teren, co przyczyni się do podwyższenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz podniesie sprawność monitoringu miejskiego.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: