REKLAMA
niedziela, 3, lipiec 2022
REKLAMA

Straszny czas dla bezdomnych. Nie daj im zamarznąć!

poniżej dalsza część artykułu

Termometry wskazują coraz niższe temperatury. To wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

W związku z coraz niższymi temperaturami apelujemy do mieszkańców miasta o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

– Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne – apelują mundurowi.

Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na odmrożenia oraz wyziębienie organizmu.

poniżej dalsza część artykułu

Od 15 grudnia w Kutnie przy ul. Mickiewicza 104 została uruchominona „Ogrzewalania”. Pomieszczenie to jest doraźnym miejscem pobytu osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Kutna, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. Uchronić to ma osoby bezdomne przed wychłodzeniem i zamarznięciem.

Przyjęcia osób bezdomnych odbywają się w godz. 16.00-8.00 każdego dnia tygodnia do 30 kwietnia 2018 r. W okresie silnych mrozów czas otwarcia Ogrzewalni może ulec wydłużeniu. Osoby bezdomne zgłaszające się do Ogrzewalni mogą skorzystać z pomocy w formie schronienia, odzieży, ciepłego napoju oraz wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ponadto mogą liczyć na pomoc pracownika socjalnego w ramach jego pracy socjalnej po zgłoszeniu się do tut. ośrodka i podjęciu współpracy.

– Jeżeli sami Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby, które dowiozą bezdomnych do miejsca gdzie będą mogły sie schronić i przetrwać ten trudny dla nich czas – apelują policjanci.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: KPP Kutno

reklama

Warto przeczytać:

reklama