reklama
reklama
reklama
reklama

Straszny czas dla bezdomnych. Nie daj im zamarznąć!

Termometry wskazują coraz niższe temperatury. To wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

W związku z coraz niższymi temperaturami apelujemy do mieszkańców miasta o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

– Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne – apelują mundurowi.

- R E K L A M A -

Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na odmrożenia oraz wyziębienie organizmu.

Od 15 grudnia w Kutnie przy ul. Mickiewicza 104 została uruchominona „Ogrzewalania”. Pomieszczenie to jest doraźnym miejscem pobytu osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Kutna, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. Uchronić to ma osoby bezdomne przed wychłodzeniem i zamarznięciem.

- R E K L A M A -

Przyjęcia osób bezdomnych odbywają się w godz. 16.00-8.00 każdego dnia tygodnia do 30 kwietnia 2018 r. W okresie silnych mrozów czas otwarcia Ogrzewalni może ulec wydłużeniu. Osoby bezdomne zgłaszające się do Ogrzewalni mogą skorzystać z pomocy w formie schronienia, odzieży, ciepłego napoju oraz wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ponadto mogą liczyć na pomoc pracownika socjalnego w ramach jego pracy socjalnej po zgłoszeniu się do tut. ośrodka i podjęciu współpracy.

– Jeżeli sami Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby, które dowiozą bezdomnych do miejsca gdzie będą mogły sie schronić i przetrwać ten trudny dla nich czas – apelują policjanci.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: