reklama

Strażacy otrzymali jodek potasu. „Na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało dziś komunikat dotyczący dystrybucji jodku potasu. W zeszłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki. Resort jednak uspokaja.

- R E K L A M A -

Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu:

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu.

Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: