reklama

Strażacy ujęli mężczyznę. Był kompletnie pijany i miał przy sobie broń!

Dzięki postawie strażaków, kutnowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 64-letni mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że przewoził w samochodzie dwie jednostki broni myśliwskiej wraz z amunicją. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

- R E K L A M A -

4 stycznia 2018 roku około godz 17.00 funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej wracający z zajęć sportowych radiowozem oznakowanym zauważyli samochód nissan navara, którego kierowca jechał „wężykiem” ulicami Kutna. Podejrzewając, że kierowca nissana mógł być nietrzeźwy, strażacy postanowili interweniować. Na widok radiowozu straży pożarnej, kierowca nissana zatrzymał się na poboczu. Czujni strażacy zatrzymali się za nim i podeszli od strony kierowcy.

– Otwierając drzwi poczuli silną woń alkoholu, więc wyjęli kluczyki ze stacyjki i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę powiadamiając policję. Po przyjeździe patrolu okazało się, że 64-letni mieszkaniec Kutna miał w organizmie ponad 2,7 promila. Policjanci zabezpieczyli także 2 jednostki broni myśliwskiej typu sztucer i dubeltówka wraz z amunicją, które mężczyzna przewoził w samochodzie – mówi st. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno.

64-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Mężczyzna straci również pozwolenie na broń.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: