Strażacy ratowali konia uwięzionego w… szambie [ZDJĘCIA]

Bardzo nietypową interwencję odnotowali ostatnio strażacy z powiatu kutnowskiego, którzy ratowali konia uwięzionego w nieużytkowanym szambie.

- R E K L A M A -

16 lutego o godz. 12:48 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kutnie wpłynęło nietypowe zgłoszenie dotyczące uwięzionego konia w nieużytkowanym szambie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jaroszówka w gminie Bedlno.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że zarwała się pokrywa od szamba znajdującego się w oborze i przez ten otwór do nieczynnego już szamba wpadł niewielkich rozmiarów koń. Zwierzę przemieściło się 10 m od otworu i nie mogło wyjść o własnych siłach. Na miejscu przybył lekarz weterynarii z pobliskiej lecznicy i uspokoił za pomocą leków przestraszonego konia – mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu nieużytkowanego szamba na obecność niebezpiecznych gazów. Następnie strażacy przy pomocy lin oraz specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wysokościowego i technicznego wydobyli z szamba przestraszonego konia.

W działaniach udział brał zastępy z JRG Kutno oraz OSP Wola Kałkowa.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: